Anadolu Üniversitesinin Yeni Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Görevine Başladı.


Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Fuat Erdal cübbesini giyerek, görevine başladı. Rektör Prof. Dr. Erdal, “Üniversitesi ailesi ile birlikte üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için bu bayrağı daha ileriye götürmek için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anadolu Üniversitesi’nerektör olarak atanan Prof. Dr. Fuat Erdal, rektörlük senato odasında cübbesini giyerek görevine başladı. Görev devir programında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’a cübbesini giydi.

REKTÖR ERDAL: BAYRAĞI İLERİ GÖTÜRECEĞİZ

Yeni rektör Prof. Dr. Fuat Erdal ise Anadolu Üniversitesi’nin öğrenci sayısı, verdiği nitelikli eğitim ve sınav hizmetleri ile Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı üniversitelerinden birisi olduğunu söyledi. Böyle bir üniversitede rektör olarak görev yapmanın kendisi için bir onu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Erdal, “Beni bu göreve uygun gören Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve YÖK Başkanımız sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a teşekkür ediyorum. Şu ana kadar Üniversitemize hizmet veren, emek veren, değer katan tüm yönetici ve çalışanlarımıza müteşekkirim. Bu desteklerinin devam edeceğine inancım tamdır. Hepimizin ortak paydası üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz. Bu bir bayrak yarışı ve bu bayrak şimdilik bana emanet edildi. Anadolu Üniversitesi ailesi ile birlikte üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için bu bayrağı daha ileriye götürmek için hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.

AÇÖV olarak Anadolu Üniversitesi rektörlüğüne atanan Sayın Prof. Dr. Fuat Erdal’a hayırlı olsun dileklerimizi sunar, başarılar dileriz.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/anadolu-universitesi-rektoru-prof-dr-fuat-erdal-gorevine-basladi-41551756

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir