İstiklal Marşımızın Kabulü Hakkında


Anadolu’muzun birçok şehri işgal altındayken, Türk Milleti kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla, ülkesi için imkânsızlıklar içerisinde büyük mücadele verirken Mehmet Akif Ersoy, cesaret vermek ve milletin duygularını harekete geçirmek için İstiklal Marşını yazmıştır.

İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlığını tüm dünyaya bildirdiği, ilmek ilmek yüreklere işlenen eşsiz bir eserdir. İstiklal Marşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren şanlı bir destanın mısralara dökülmüş halidir.

İstiklal Marşımızın kabulünün yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünlerde bile vatanımız ve onun bölünmez bütünlüğü için şehitler vermekteyiz. Kurtuluş savaşının kazanılacağı inancı ile Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı tarihte olduğu gibi bugünde yüreklere satır satır işliyor ve tüm dünyaya bölünmez bütünlüğümüzü haykırıyor.

Böylesine önemli bir günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir